Grupa Sówki – Wizyta Kapitana Statku

28 marca 2023

Dnia 24 marca (w piątek) jeszcze tuż przed kolejnym rejsem odwiedził naszą Grupę Tata Ingi, który jest kapitanem statku towarowego. Dzieci zostały przywitane przez Kapitana okrzykiem, który słynie na statkach „Ahoj”.  Tata Ingi opowiedział nam o swojej pracy i przygotował dla dzieci specjalnie prezentację wykorzystując prywatne zdjęcia z wypraw. Mogliśmy się dowiedzieć jak wyglądają największe statki na świecie i zobaczyć jak statek jest zbudowany. Dzieci zachwyciła nazwa „Mostek” będącym centralnym punktem kierowania statkiem, a tym samym, że nawet na statku są skrzydła oraz zadziwiła również nazwa „mesa”, która oznaczała jadalnie. Mogliśmy zobaczyć również filmik który przedstawiał konkurencje jakie wykonują marynarze na statku.
Dla naszej „załogi” Grupy Sówki był to dzień pełen wrażeń. Przedszkolaki były zachwycone ♥

Bardzo dziękujemy  za wizytę Tacie Ingi w naszym przedszkolu i życzymy całą grupą pomyślnych wiatrów

!!!