Grupa Sówki – Tydzień Bajek Polskich

8 kwietnia 2023

Ostatni tydzień marca Grupa Sówki realizowała Projekt Edukacyjny Tydzień Bajek Polskich. Codziennie poznawaliśmy nowe bajki i uzupełnialiśmy na naszej tablicy obrazki z poznanymi bohaterami.W poniedziałek poznaliśmy bohatera Misia Uszatka, który niegdyś był bajką na dobranoc dla dzieci. Tego dnia mówiliśmy czym dla nas jest zabawa i tworzyliśmy wesołe miasteczko z przedmiotów, które są w sali. We wtorek oglądaliśmy Pomysłowego Dobromira – Mechaniczne zamki, a dzieci w tym dniu mówiły o wynalazkach i ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość wykorzystując przedmioty oraz plansze „Bystre oczko”. Wiele radości było w środę, gdy obejrzeliśmy bajkę pt. „Bolek i Lolek – Imieniny mamy”. Dzięki przyniesionym owocom przez dzieci przygotowaliśmy sałatkę owocową, którą również Sówki zabrały w słoiczkach do domu, aby poczęstować bliskich. Mówiliśmy wówczas o wartości rodziny.  Czwartkowego bohatera nie trzeba było dzieciom przedstawiać bo wszyscy znali Reksia bardzo dobrze. W tym dniu mówiliśmy o naszych emocjach i o tym czym jest niepełnosprawność. Budowaliśmy budę i nawet zjedliśmy Reksia chrupki. Ostatnią bajkę mogli wybrać rodzie dzięki wypełnionej ankiecie i większością głosów wygrała bajka pt. „Przygody Baltazara Gąbki”. W piątek po porannym seansie i śniadanku wybraliśmy się do Biblioteki, gdzie mieliśmy karaoke z piosenkami oraz tańce.  Na zakończenie, każdy rysował lubionego bohatera i dzieci otrzymały dyplom znawcy bajek polskich.

Był to tydzień pełen wrażeń, zabawy i utrwaleniu wartości, które są istotne.