Grupa Sówki – DZIEŃ ZIEMI

26 kwietnia 2023

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji 21.04. 2022r. zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Przedszkolaki aktywnie wzięły udział w porządkowaniu ziemi i zdobywaniu wiedzy, jak można dbać o naszą planetę. Realizacja tematu w ubiegłym tygodniu pokazała przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety.