Grupa Sówki – Wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp.

  • Home
  • Aktualności
  • Grupa Sówki – Wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp.
26 kwietnia 2023

Dnia 20 kwietnia br.  w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Książki przedszkolaki miały okazje wyruszyć do Gorzowa do Oddziału Dziecięcego w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.Pani Klaudia – kierownik oddziału zorganizowała dla dzieci zajęcia pt. „Witajcie w Naszej Bajce” nawiązujące do tytułowego bohatera Akademii Pana Kleksa. Dzieci dosłownie z radością wskoczyły do biblioteki, gdyż pierwszym zadaniem na wstępie było wejście w podskokach do muzyki z Akademii Pana Kleksa i w ten sposób udało się dzieciom zdobyć piega. Zwiedziliśmy cały odział zwracając uwagę na książki jakie znajdują się na regałach. Dzieci bardzo zaciekawiła winda dla książek, która znajdowała się w bibliotece. Wiele uśmiechu było również przy zabawie muzycznej, gdy dzieci wcielały się w różne role zwierząt. Wysłuchaliśmy czytanej bajki przez Panią Klaudię oraz obejrzeliśmy film edukacyjny o powstawaniu książki. Na koniec dzieci z przyjemnością wykonały zakładki do książek metodą origami.

Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu.
Dziękujemy Pani Klaudii za miłe i pełne ciekawych informacji spotkanie.