Zajęcia otwarte z rodzicami – Treningi pamięci – Żabki

3 czerwca 2023
Zajęcia otwarte z rodzicami - Treningi pamięci Żabki

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie  Żabek były okazją prezentowania umiejętności dzieci z grupy Żabek. Pani dyrektor Stanisława Szpyra oraz rodzice obserwowali zajęcia innowacyjne  – Treningi pamięci, które miały za zadanie wspomagać dzieci w rozwijaniu uzdolnień
i kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych w codziennych sytuacjach i w dalszej nauce. Przedszkolaki zapamiętywały dziesięć zabawek wg kolejności metodą powiadania. Potrafiły je przeliczyć do dziesięciu  oraz  wskazane przedmioty podzielić na sylaby.
Była też wspólna zabawa i taniec  rodziców z dziećmi przy  majowej piosence. A na koniec spotkania  dzieci samodzielnie układały puzzle
o tematyce rodzinnej pod opieką swoich rodziców.