Spotkanie z ratownikami medycznymi – zajęcia o bezpieczeństwie

  • Home
  • Aktualności
  • Spotkanie z ratownikami medycznymi – zajęcia o bezpieczeństwie
13 października 2023

12 października do naszego przedszkola zawitali ratownicy medyczni, którzy przedstawili naszym przedszkolakom techniki stosowane w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz tego pokazali dzieciom jak reagować w różnych sytuacjach niebezpiecznych i jak wezwać pomoc oraz jakich informacji udzielić w trakcie rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego 112. Oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej dzieci mogły pod okiem Pana Karola Pasieki w praktyce przećwiczyć zachowanie w sytuacji, kiedy trzeba udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Na koniec dzieci dostały kolorowanki tematyczne, dzięki którym z pewnością utrwalą sobie wszystkie numery alarmowe.