APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIESPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

11 listopada 2023

Dziękuję  Polsko za Orła Białego ,za dom rodzinny ,zabawy z kolegą,  

Dziękuję Polsko za polne kwiaty, za uśmiech i miłość mamy i taty…

Dnia 10 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to wyraz szacunku złożony przez nasze przedszkolaki dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. W tym roku obchodzimy 105 rocznicę tego święta. Wspólnie zgromadziliśmy się na auli, która została specjalnie przystrojona z okazji owego święta. Odśpiewaliśmy Hymn Polski oraz obejrzeliśmy występy wszystkich grup przedszkolnych. Apel rozpoczęto tradycyjnym tańcem „Polonez” w wykonaniu najstarszych grup przedszkolnych.

Grupa „Żabki” zaprezentowała się z piosenką „Polska to mój kraj”.

Grupa Sówki wyrecytowała wiersz pt.,,Dziękuję Polsko” oraz zaśpiewała piosenkę ,,Jest takie miejsce-Polska”

Grupa Biedronki i Pszczółki zaprezentowały historię symboli narodowych oraz odśpiewali tradycyjną pieśń „Witaj Zosieńko” oraz „Polska, to nasza Ojczyzna”.

Na apel przybyli zaproszeni goście – Pani Anna Mołodciak Wójt Gminy Kłodawa, Pan Damian Żołędziejewski Sołtys Kłodawy, Pani Bożena Popowska reprezentująca KGW „Kłodawianki” oraz przedstawiciele Rady Rodziców.  Od gości przedszkolaki dostały gromkie brawa oraz słodkie prezenty.

Polska to nasza Ojczyzna, kraj w którym żyjemy i jego historię trzeba dzieciom przekazywać od najmłodszych lat. A takie uroczystości są ku temu najlepszą okazją.

GRUPA ŻABKI PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1L64g7y5bgXUTy_tnVYn4IgeEIbv8bYFe?usp=sharing