Jeżyki robią pranie.

19 listopada 2023

W piątek 17.11. zakończyliśmy temat związany z urządzeniami gospodarstwa domowego. Dzieci poznały wiele sprzętów używanych dawniej i dziś. Dowiedziały się, że prąd jest niezbędny w codziennym życiu, ale należy bezpiecznie i oszczędnie z niego korzystać.

Jeżyki wybrały się do pomieszczenia gospodarczego, gdzie znajduje się pralka. Włożył do niej używane ręczniki i z panią Dorotą wsypały proszek, płyn, uruchomiły pralkę. Czyste ręczniki każdy zawiesił w łazience.

Pralki znajdują się w każdym domu, jednak proste codzienne czynności dla dzieci były ekscytujące.

Później wykonaliśmy obrazek pralki, wykorzystując różne materiały i przybory plastyczne.

Warto angażować  najmłodszych do codziennych obowiązków, które uczą porządku, bycia odpowiedzialnym i równo prawnym członkiem rodziny.

[