ŻABKI – TYDZIEŃ Z URZĄDZENIAMI ELEKTRYCZNYMI

20 listopada 2023

Przez cały tydzień (13 – 17.11)  przedszkolaki z grupy „Żabki”  rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych które są w ich domach. Dzieci potrafiły nazywać urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, komputer, lampka.

Rozpoznawały te urządzenia na obrazkach i w rzeczywistości , naśladowały ich pracę i dźwięki jakie wydają.  Dużo uśmiechu przyniosła zabawa w segregowanie przedmiotów do odpowiedniego urządzenia elektrycznego.

„Żabki”  wiedzą, że wszystkie te urządzenia są bardzo przydatne w domu bo ułatwiają pracę mamom, ale mogą być niebezpieczne i dzieciom nie wolno włączać ani obsługiwać tych urządzeń bez nadzoru dorosłych . Prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny. Na zakończenie naszych zajęć wykonaliśmy   pracę plastyczną  pt. „Moja lodówka” oraz wyklejankę „Lampka”.

W galerii znajdują się również zdjęcia z gimnastyki oraz jesiennego spaceru.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1rtDTd8bXmlDjy-x0jGSDx6BOXilIKdqC?usp=sharing