Słoneczka- PROMOCJA ZDROWIA- Piramida Zdrowia i zdrowy styl życia.

  • Home
  • Aktualności
  • Słoneczka- PROMOCJA ZDROWIA- Piramida Zdrowia i zdrowy styl życia.
22 listopada 2023
PROMOCJA ZDROWIA- Piramida Zdrowia - Słoneczka

Słoneczka – Piramida Zdrowia i zdrowy styl życia 

Dzisiaj grupa Słoneczek  w ramach realizacji programu przedszkolnego odbyła zajęcia edukacyjne- promowanie zdrowia na podstawie piramidy zdrowia. Nauczyciel  opowiedział jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Dzieci zapoznały się też z pojęciem ,, zdrowie” ,  „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Na koniec dzieci przebrały się za lekarzy, podkreślając jak ważny jest ten zawód, którego celem jest dbanie o zdrowie wszystkich pacjentów. Dzieci również wykonywały ćwiczenia  w kartach pracy ,, Labirynt  – droga mamy z córką do specjalistów: pediatra, okulista, stomatolog.