Andrzejki w grupie Biedronki

29 listopada 2023

29.11.2023 r. w grupie Biedronki odbyły się Andrzejki. Przedszkolaki poznały wiele informacji związanych z tą tradycją. Zaczęliśmy od wyjaśnienia skąd wzięło się to święto, następnie poznaliśmy przysłowia oraz wróżby. Po części teoretycznej na sali zapanował magiczny nastrój, który uzyskaliśmy dzięki dekoracji oraz nastrojowej muzyce. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość więc zabraliśmy się do wspólnej zabawy, czarowania oraz wróżenia. Oczywiście tradycyjnie laliśmy wosk i próbowaliśmy odczytać ich znaczenie. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże… Pewne jest to, że ten magiczny dzień przyniósł nam wszystkim wiele radości.

Oprócz andrzejkowej tradycji świętowaliśmy dziś również urodziny Anielki. Zaśpiewaliśmy „sto lat”, złożyliśmy życzenia, a następnie przystąpiliśmy do wspólnej zabawy.