ŻABKI I JEŻYKI – SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

13 grudnia 2023

11 grudnia – „Żabki” i „Jeżyki” zajęcia z górnikiem 

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola Panią Katarzynę Wojciechowska
w mundurze górnika. Pani Kasia spotkanie rozpoczęła od omówienia górniczego stroju. Uroczysty strój górniczy  jest czarny i ma aksamitne paski z guzikami po obu stronach, czapka górnicza nosi nazwę czako. Następnie nasz gość opowiedział na postawie prezentacji jak wydobywa się naftę oraz do czego jest wykorzystywana.

Jakie zdziwienie było, że praca górnika przyczynia się do powstania zabawek.

Na zakończenie dzieci podziękowały Pani Kasi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1wSLmOMpcPT0eFspn1aXBX8-8KTWjiRbD?usp=sharing