ŻABKI – ŚWIĄTECZNE CZYTANIE BAJEK

22 grudnia 2023

Czytanie bajek jest dla przedszkolaków wrotami do rozwijania wyobraźni, poznawania wartości. Super jest gdy bajki czytają dzieciom Rodzice nie tylko w domu, gdy mogą i chcą poświęcić swój czas na czytanie opowiadań kolegom i koleżankom swojego dziecka w przedszkolu. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Od 13  do 20 grudnia w grupie Żabek realizowany był program pt. „Świąteczne Czytanie Bajek przez Rodziców”.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały m. in. historii leśnych mieszkańców, którzy zamierzali wziąć udział w świętowaniu Bożego Narodzenia, przygód Świętego Mikołaja i jego elfów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas i za zaciekawienie małych przedszkolaków literaturą dziecięcą.

W naszych progach gościliśmy:

Panią Sandrę Drochomirecką – mamę Tymona;

Panią Katarzynę Użdolewicz – mamę Marysi;

Panią Paulinę Wesołowską – mamę Mikołaja;

Panią Agatę Szumską – Ambroży – mamę Ady;

Pana Michała Smolińskiego – tatę Ignacego S;

Rodzinę Błażeja – mama Marta, tata Robert, bart Igor i siostra Agatka.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1yFmgDhN8aMrHpGCQ9uvHONFP8Q8n3U8-?usp=sharing