ŻABKI – WIZYTA W BIBLIOTECE

22 grudnia 2023

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym
z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

18 grudnia dzieci z grupy Żabki odwiedziły kłodawską bibliotekę.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z tematem spotkania zapoznała maluchy Pani Monika, opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu, z wielkim zainteresowaniem maluchy oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1Y8vyM4VRL62EBmu-WaHJM7Opx-qYVpQx?usp=sharing