TYDZIEŃ DINOZAURÓW U ŻABEK

4 marca 2024

TYDZIEŃ DINOZAURA U „ŻABEK”

26 lutego to Dzień Dinozaura. Tego dnia obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń.

Ale u naszych przedszkolaków Dzień Dinozaura trwał cały tydzień.

Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów.  Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

„Żabki” wykluły swoje własne dinozaury z jajek oraz wykonały musujące jaja dinozaura z sody, kwasku cytrynowego i oleju, dodatkowo eksplodował w naszej sali wulkan.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za  przyniesienia zabawkowych dinozaurów i książeczek.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1lPQmTDGuuLnrQKDmvWsRx9GOBdhnbTEh?usp=sharing