Pierwszy Dzień Wiosny

25 marca 2024

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły się już kilka dni wcześniej… Dzieci z kółka plastycznego samodzielnie wykonały Marzannę oraz Panią Wiosnę. Niestety nie udało nam się w tym roku wiosennym korowodem zwiedzić okolice naszego przedszkola – deszcz w tym dniu dokazywał – jednak udało nam się świetnie zorganizować czas w przedszkolu! Były tańce, zabawy, wysiew nasion oraz pyszny deserek owocowy aby osłodzić ten wyjątkowo deszczowy dzień! Pozostaje mieć nadzieję, że za rok będzie pięknie i słonecznie 🙂 Oprócz tradycyjnego pożegnania zimy – 21 marca dzieci obchodziły również Dzień Kolorowej Skarpetki. „Święto” obchodzone jest na całym świecie od 2006 roku i jest uznawane za wyraz wsparcia dla osób z zespołem Downa i akceptacji ich odmienności.

 

Żabki – pełna fotorelacja w linku: https://drive.google.com/drive/folders/1i9AuRaSRFw3TzGok6cdCnTqkR33LqC-G?usp=sharing