ŻABKI – W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

25 marca 2024

Wszyscy już niecierpliwie wyglądamy wiosny, czekamy na cieplejsze dni, budzącą się do życia przyrodę. Nasi najmłodsi w minionych 2 tygodniach rozmawiali o zwiastunach wiosny, przygotowywali się na jej przyjście.

Na zajęciach wspólnie tworzyliśmy wiosenny kącik przyrody omawiając jego elementy, były prace plastyczne. Wspólne puzzle przybliżyły nam wiosenną pogodę, czyli przysłowie „W marcu jak w garncu”.

Zabawy i ćwiczenia doskonalące motorykę małą umilały nam ten czas oczekiwania na nową porę roku.  

Słoneczna pogoda zachęca dzieci do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu, dlatego często poszukując wiosny. Dzieci obserwowały budzącą się do życia przyrodę, wsłuchiwały się w śpiew ptaków, w trawie odnalazły pierwsze wiosenne kwiatki, oglądały z bliska rozkwitające pąki drzew i krzewów.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1O42B01JSXEljYm0MYx6F18G2NLYkwUXO?usp=drive_link