PSZCZÓŁKI – SPOTKANIE Z LEKARZEM DENTYSTĄ

14 czerwca 2026

W naszej grupie odbyło się spotkanie dzieci ze stomatologiem lek. dent. Alina Kassian-Zakrzewicz  , która  pracuje w Gabinecie Dentystycznym Vita-Dent  w Gorzowie Wlkp.   Pani  Alina jest babcią  Mikołaja , która zapoznała nas z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać aby jak najdokładniej czyścić zęby, jak często zmieniać szczoteczkę. Pani doktor uwrażliwiła również dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw w różnej postaci, a ograniczenie spożywania słodyczy. Na koniec był przegląd ząbków, dzieci przekonały się, że nie trzeba się bać dentysty i warto dbać o swoje zęby.