Grupa Sówki – Zmisiowane Zajęcia

26 lutego 2023

Realizując kolejny moduł Programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci miały możliwość razem z misiem zorganizować zajęcia dla grupy. Jednego dnia dzieci zamiast wykorzystując zabawki, które są na co dzień w sali tworzyli swoje własne z tworzyw, które przynieśli do przedszkola. Tworząc niesamowite ekozabawki. Każdy miał tyle pomysłów tworząc, że nie sposób opisać. Tego dnia też korzystaliśmy również z chusty animacyjnej Klanzy bawiąc się zabawy integracyjne oraz z projektora gier na sali konferencyjnej. W kolejnych dniach, gdy towarzyszył nam Misowy przyjaciel każdego dziecka przyniesiony z domu słuchaliśmy o wyobraźni, tworzyliśmy cała grupą opowieść ruchową o Misiu, a zadaniem każdego dziecka było opowiedzieć swojemu Misiowi bajkę oraz stworzyć karty pracy. Słuchaliśmy nowych pozycji bajek, które wypożyczyliśmy z Gminnej Biblioteki w Kłodawie. A następnie tworzyliśmy w grupach gry planszowe, które przyniosły wiele frajdy.