Grupa Sówki – Wycieczka do Spichlerza na warsztaty edukacyjne

  • Home
  • Aktualności
  • Grupa Sówki – Wycieczka do Spichlerza na warsztaty edukacyjne
21 marca 2023

Dnia 17 marca br. Grupa Sówki wybrała się na wycieczkę do Spichlerza w Gorzowie Wlkp. na warsztaty Edukacyjne pt. „Dziecięce zabawy z dawnych lat”. Na samym początku rozmawialiśmy o zabawach które mogły interesować dzieci, które żyły 300 lat temu i wymienialiśmy czym wówczas mogły się bawić dzieci i w jaki sposób. Następnie podczas wizyty każdy miał okazję brać udział w zabawach. Za każdym razem mogliśmy sobie przypomnieć różne wyliczanki wybierając w ten sposób osoby, które będą brały udział jako prowadzący w zabawie. Bawiliśmy się m.in. w Gąski, gąski do domu, Bystre oczko, Szedł Szymek, Kto odnajdzie Garnek, Kotki. Uśmiech na twarzach dzieci podczas wizyty w Spichlerzu nie schodził. Podczas każdej zabawy było wiele śmiechu przez co dzieci mogły doświadczyć, że ważne są wspólne zabawy w grupie i niekoniecznie muszą być nam potrzebne sprzęty elektroniczne a wystarczy kontakt z innymi dziećmi, aby wymyślić zabawy które dadzą nam dużo radości.