MOTYLKI- Śniadanie Wielkanocne

5 kwietnia 2023

„Nasz stół wielkanocny
haftowany w kwiaty.
W borówkowej zieleni
listeczków skrzydlatych
lukrowana baba
rozpycha się na nim,
a przy babie –
mazurek w owoce przybrany.”

 

W środę 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się tradycyjne już uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, białej kiełbaski – jak również babeczek, mazurka czy sprezentowanych przez Rodziców czekoladowych jajeczek oraz słodkich figurek. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Po śniadaniu wszystkie grupy udały się na aulę, aby w świątecznym nastroju obejrzeć przygotowane przez najstarsze grupy przedstawienie świąteczne. Następnie odwiedził nas nie jeden a dwa Zajączki Wielkanocne, które w koszyczkach miały niespodzianki dla dzieci!
Po powrocie na salę dzieci czekała kolejna niespodzianka: jajka psikawki, które otrzymały od wychowawcy. Nie muszę chyba wspominać, ze tradycja śmigusa – dyngusa również była podtrzymana dzisiejszego dnia? 😉
Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy tak ochoczo zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu naszego śniadania 🙂