Śniadanie Wielkanocne – Pszczółki

6 kwietnia 2023

05.04.2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Na pięknie zastawionym stole pojawiły się tradycyjne produkty, takie jak: jajeczka, szyneczka, biała kiełbaska, babeczki, mazurek, tradycyjna święconka oraz sprezentowane przez rodziców słodkie zajączki. Śniadanie rozpoczęło się od składania życzeń, następnie wspólnie zasiedliśmy do wspólnego stołu, gdzie dzieci dowiedziały się o tradycjach związanych z tym świętem. Po śniadanku dzieci dostały od wychowawcy jajka psikawki, którymi uczciły tradycję śmingus dyngus, ile uśmiechu wywołało polewanie się wodą. W tym dniu dzieci z najstarszych grup Pszczółki oraz Sówki wystawiły przedstawienie pt.: ” Wielkanocne Zajączki” z przepiękną puentą:

„Im więcej serca dajesz,

tym lepszym się stajesz…”

Po przedstawieniu do dzieci zawitały Zajączki z prezentami. Każdy przedszkolak mógł  zrobić sobie zdjęcie z zajączkami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wkład i zaangażowanie w organizację śniadania wielkanocnego. Wszystkim życzymy zdrowych i Wesołych Świąt.