Grupa Sówki – Wyjście do Szkoły Podstawowej w Kłodawie

21 maja 2023

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  18 maja br.  udaliśmy się z wizytą  do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

Przedszkolaki zostały miło przyjęte prze wychowawcę klasy 2A Panią Dorotę Andrzejewską, Panią Urszulę Gacek oraz uczniów klasy 2A. Pani Dorota pokazała jak wyglądają sale lekcyjne, sale gimnastyczne,  biblioteka, świetlica oraz boisko i plac zabaw na dworze. Pani Urszula na samym początku przeczytała baję o Misiu Uszatku oraz przygotowała kolorowanki i rozdała pięknie zrobione zakładki do książek. Dzieci zasiadły do szkolnych ławek, aby poczuć się jak uczniowie. Przedszkolaki miały okazję również odwiedzić sekretariat i poznać Panie tam pracujące oraz zobaczyć gabinet Pani Dyrektor Doroty Żołądziejewskiej, która przyjęła dzieci bardzo miło.

Bardzo dziękujemy za słodkie upominki które przekazała dla dzieci Pani Dyrektor i Wychowawca klasy 2A.

Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!