Motylki – Dzień Kropki

19 września 2023

15 września br., stał się dla przedszkolaków wyjątkowym dniem. To za sprawą świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Była to nieśmiała dziewczynka, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

W tym dniu nasze przedszkolaki ubrane były w stroje, na których oczywiście nie mogło zabraknąć kropek. Przedszkolaki wysłuchały historii małej Vashti. Brały także aktywny udział w grach i zabawach. Segregowały i przeliczały kolorowe kropki.  A nasza galeria wzbogaciła się o kropkowe prace.