Jeżyki – POMIDOR-Projekt WITAMINKI

27 września 2023

Dziś Jeżyki kontynuowały zajęcia w ramach projektu kulinarnego. Rozpoczęliśmy od zabaw badawczych z lupą. Przez nią dzieci oglądały warzywa omawiane poprzedniego dnia.  Na straganie warzywnym znalazły się różne gatunki pomidorów, bazylia, szczypiorek i pozostałe składniki potrzebne do wykonania  sałatki z pomidorów. Po śniadaniu omówiliśmy sposób wykonania potrawy zwracając uwagę na bezpieczne posługiwanie się plastikowymi nożami. Dzieci z zaangażowaniem kroiły produkty, mieszały składniki i z apetytem jadły pomidory. A co najważniejsze? Jeżyki wiedzą, że zjadanie warzyw to podstawa zdrowia i witalności.

Projekt Witaminki zaplanowaliśmy na trzy miesiące. W każdym z nich bohaterem będzie inne warzywo, z którego przygotujemy potrawę. Jeśli dzieciom zajęcia się spodobają będziemy je kontynuować.

jezyki-pomidor1

rbtJeżyki – pomidor2