ŻABKI – SOKI OWOCOWO-WARZYWNE

7 października 2023

Jesień w sadzie i ogrodzie…

„Kto soki pije, ten długo żyje!”
Miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu warzyw i owoców pochodzących z sadów i ogrodów.
„Żabki” oglądały, opisywały, liczyły i porównywały je na zajęciach.

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników. Przekonaliśmy się o tym w piątek  (06.10.2023 r.), podczas robienia i picia soków.

Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa oraz higienicznego przygotowania posiłków. Po zdobyciu wiedzy teoretyczne pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy.

„Żabki” soczkami poczęstowały pracowników przedszkola.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1yVtjYO25tu2Xrx2ifm7hIXG-vTUXFcJ3?usp=drive_link