ŻABKI – ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

17 października 2023

16 października (faktyczny dzień wypada 15.10) obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.  Rozmawialiśmy na  temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.

Dzieci wykonywały eksperymenty pt. „Dlaczego warto myć ręce?”, po których doszły do wniosku, że brud boi się mydła.   

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz pokazał jak ważne jest mycie rąk szczególnie po skorzystaniu z toalety, po powrocie z podwórka, po kontakcie ze zwierzątkiem, przed jedzeniem. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w naszym przedszkolu będą mieć  czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce!

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1_bBAHuDLV6MRMOk03wNTuGJvoZgxmqUP?usp=sharing