MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA – Jeżyki

20 listopada 2023
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - Jeżyki

W dniu 20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dnia 20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W naszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do miłości, radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki, odpoczynku i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Przedszkolaki  oglądnęły bajkę edukacyjną o prawach dziecka oraz oglądnęły również bajkę  pt. ,,Król Maciuś I” . Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.