ŻABKI – DBAMY O WŁASNE ZDROWIE

26 listopada 2023

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak dbać o zdrowie – mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody, o ruchu, o wizytach u lekarza i dentysty. Słuchaliśmy opowiadań, wierszy i piosenek poruszających te tematy.

”Żabki” poznały podstawowe atrybuty lekarza pierwszego kontaktu oraz same zamieniły się w lekarzy. Ich pacjentem był duży pluszowy miś, który po wielu zabiegach szybko wrócił do zdrowia. Doskonaliliśmy również ćwiczenia oddechowe i jak poprawnie oczyścić nos przy katarze.

Dużo wiedzy i zabawy przyniosła praca plastyczna „ Wesoły i smutny ząb”. Przedszkolaki dzieliły produkty spożywcze na te zdrowe i mniej zdrowe.

Jak już każda „Żabka” wie, że ruch i pobyt na świeżym powietrzu to zdrowie, więc nie obyło się bez spacerów w okolicach przedszkola.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1hrOhcLqKYYV7vKQEi8bxyrINOck5_q_J?usp=sharing