Andrzejkowe wróżby – Grupa Motylki z wizytą w Gminnej Bibliotece w Kłodawie oraz wróżby w przedszkolu

  • Home
  • Aktualności
  • Andrzejkowe wróżby – Grupa Motylki z wizytą w Gminnej Bibliotece w Kłodawie oraz wróżby w przedszkolu
1 grudnia 2023

,,Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”.

Koniec listopada nieodłącznie kojarzy się z Andrzejkami, a jak Andrzejki – to czary, magia, wróżby i oczywiście dobra zabawa. Grupa Motylki została zaproszona dnia 28 listopada do Gminnej Biblioteki Publicznej na zabawę Andrzejkową. Pani Monika Piątek przygotowała dla dzieci zabawy muzyczne oraz owocowy poczęstunek. Dzieci z grupy Motylki brały udział w różnych wróżbach np. ustawianie bucików, przekłuwanie serc z imionami, wyszukiwanie butów z przepowiednią…

 

Ciąg dalszych wróżb odbył się w ostatni dzień listopada, a mianowicie 30 listopada… wówczas dzieci zaczęły zabawę od rzucenia monetą na szczęście. Były również wróżby za pomocą wirującej butelki, odkrywanie tajemnic przyszłości przez podświetlanie magicznej kulki latarką, odkrywanie run, a także dowiedzieliśmy się jaki będzie nasz przyszły zawód. Na zakończenie wiele frajdy z zachowaniem bezpieczeństwa laliśmy wosk przez magiczny klucz. Klimat był magiczny. Andrzejkowym wróżbom towarzyszyła zabawa przy muzyce, uśmiech i radość wszystkich uczestników. Każdy z przymrużeniem oka traktował przepowiednie, ale wszyscy świetnie się bawili.