Zajęcia kulinarne w grupie Pszczółek

3 grudnia 2023

Zajęcia kulinarne, to niemalże ulubiony przez dzieci rodzaj zajęć. Mają one na celu nauczyć czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw, posiłków, ale i wdrożyć je do dbania o właściwe nawyki żywieniowe. Wspólne działania w kuchni dają  wiele radości, przyjemności, jak również satysfakcji. Każdy nasz przedszkolak uwielbia przecież kroić, smarować, rozdrabniać, ubijać i mieszać. Poprzez kulinarną zabawę zdobywają nowe doświadczenia, odkrywają nowe, ciekawe smaki, mają także możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie posiłek – czują się ważne i potrzebne. Takie działania, mają również ogromne znaczenie w przezwyciężaniu niechęci do niektórych smaków czy potraw.

Okazją do takich działań były ostatnie zajęcia w przedszkolu, podczas których dzieci robiły gofry. Dużą wagę przywiązywały do przygotowania smacznego ciasta o odpowiedniej konsystencji. Potrafiły także wykorzystać według własnego uznania dodatki do kompozycji własnych gofrów.