ŻABKI – DZIEŃ CHOINKI

13 grudnia 2023

Ubierzemy dziś choinkę
w kolorowe bombki,
zawiesimy srebrny łańcuch
i czerwone wstążki.”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.
W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 11 grudnia (poniedziałek) obchodziliśmy Dzień Choinki i tego dnia „Żabki” ubrane na zielono z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinki wyglądają prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.
Przed ubraniem choinki odbyły się zajęcia o tematyce właśnie naszego drzewka. Dzieci poznały historię związaną z choinką, porównywały ich wygląd kiedyś i dziś.  „Żabki” również wykonały pracę plastyczne związane z choinką.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1eankJFfpGzSBR2vIZ_q2ndODxyyNWPqj?usp=sharing