Jeżyki – Wigilia i Jasełka

20 grudnia 2023
Dzień Wigilii obchodziliśmy uroczyście i radośnie.  W ranku pojawiła się w sali stajenka betlejemska  z  Dzieciątkiem Jezus, Maryją, Józefem, pastuszkami, królami  i innymi postaciami upamiętniającymi historię Bożego Narodzenia. Dzieci oglądały ją z wielkim zainteresowaniem. Wspólnie   śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Zachwycające Jasełka przygotowane przez katechetkę Panią Teresę i dzieci uczęszczające na religię obejrzała cała społeczność przedszkolna i zaproszony gość ksiądz proboszcz Tadeusz Stachura.
Następnie przygotowaliśmy wspólną Wigilię rozpoczętą dzieleniem się  opłatkiem i życzeniami. Po tradycyjnych potrawach dzieci zjadły pyszne świąteczne babeczki.
Stroiki świąteczne przyniósł Kajtek i Karol, serwetki – Krzesimir, soczki- Martynka- SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.