Motylki – Międzynarodowy Dzień Puzzli

30 stycznia 2024
Nasze przedszkolne Motylki  z radością obchodziły  29 stycznia br. Międzynarodowy Dzień Puzzli – jedno z wielu nietypowych świąt.
Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione puzzle z domu, którymi chętnie się dzieliły.
Wszyscy układali puzzle swoje oraz przyniesione przez kolegów i koleżanki. Dzieci uczyły się przy tym współpracy układając zespołowo puzzle.
Motylki na samym początku wysłuchały wiersza pt. „Puzzle” oraz ciekawostek na temat powstania puzzli. Przedszkolaki chętnie wycinały puzzle i składały obrazki, jednocześnie doskonaląc przeliczanie elementów.
Międzynarodowy Dzień Puzzli ma zwrócić uwagę na to, że układanki i łamigłówki mają pozytywny wpływ na nasz mózg. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne.
To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle, układanki rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni, wytrwałość i cierpliwość, są świetną porcją zabawy i nauki.