Jeżyki-PROJEKT WITAMINKI-PAPRYKA

7 lutego 2024
Jezyki-papryka1

 

Jezyki-papryka2
Po świątecznej przerwie i po przygotowaniach do Dnia Babci i  Dziadka, Jeżyki wróciły do realizacji projektu promującego zdrowe odżywianie pt. WITAMINKI.  W tym tygodniu warzywnym bohaterem była papryka. Na pierwszych zajęciach dzieci oglądały różne gatunki i kolory warzywa. Przez lupę obserwowano przekrojony eksponat i jego ziarna. W przerwie bawiliśmy się w paprykowe kodowanie oraz tworzenie  paprykowych podzbiorów. Cały czas towarzyszy nam piosenka pt. „Papryka Pola”, której tekst przybliża zdrowotne właściwości warzywa i cenne witaminy w nim zawarte.
Warzywne wyzwanie to wykonanie zdrowej potrawy. Dziś podjęliśmy to wyzwanie i przygotowaliśmy zdrową sałatkę ryżową z różnokolorową papryką. Dzieci świetnie i bardzo chętnie kroiły produkty. Po wymieszaniu składników przedszkolaki degustowały potrawę, która im bardzo smakowała. Poczęstowaliśmy również Panią Dyrektor.      BRAWO JEŻYKI.