Motylki – Tłusty Czwartek

10 lutego 2024

Grupa Motylki 8 lutego oraz 9 lutego obchodziliśmy w naszej grupie „Tłusty Czwartek”😃🍩

Dzieci w tych dniach poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno–ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Nasze przedszkolaki wykonały przestrzenne prace plastyczne, apetycznie wyglądające pączki 🖌.  Poprzez pracę, ćwiczyliśmy sprawność dłoni i paluszków- kształcimy i doskonalimy małą motorykę✋🤚  Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.

Zajęcia kulinarne, które przyniosły mnóstwa radości odbyły się kolejnego dnia. Dzieci dodawały składniki na faworki oraz pączki twarogowe. Zapach, który unosił się przyciągnął wiele osób do naszej sali… a smak tego co dzieci przygotowały był przepyszny.