ŻABKI I JEŻYKI – PIERWSZY TYDZIEŃ FERII

18 lutego 2024

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych!

Czas ferii zimowych to czas wyjazdów. Dla tych, którzy zostali jednak na miejscu i uczęszczali do przedszkola również nie zabrakło atrakcji.

Żabki oraz Jeżyki spędziły je na wspólnych zabawach.  Pierwszego dnia rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw i jak można spędzić wolny czas.

We wtorek troszkę eksperymentowaliśmy tworząc rosnącą farbę. Wspólnie wymieszaliśmy sól, mąkę, wodę i tym malowaliśmy na niebieskich kartkach. Następnie obserwowaliśmy jak nasza praca rośnie w mikrofalówce.

W środę świętowaliśmy dzień miłości i przyjaźni, czyli Walentynki. Tego dnia było czerwono, słodko i wesoło. Przedszkolaki wykonały w ramach zajęć plastycznych słoiczki miłości dla swoich rodziców.

W czwartek to dzień aktywności fizycznej. Żabki i Jeżyki bawiły się w liczne zabawy ruchowe na auli i sali multimedialnej, na trawniku przed przedszkolem oraz w sali z kulkami.

W piątek obchodziliśmy dzień kota. Poznaliśmy budowę kot, jego ukryte zdolności oraz sami zamieniliśmy się w kociaki.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU: