Dzień Dinozaura – Biedronki

26 lutego 2024

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Jest to bardzo popularne święto, którego celem jest pobudzenie ciekawości dzieci oraz zainteresowanie ich światem prehistorycznych zwierząt. Biedronki poznały dziś zawód archeologa oraz paleontologa. Dowiedziały się jakie są różnice między nimi, a następnie same mogły doświadczyć pracy jednego z nich. Przedszkolaki w trakcie pracy odkryły niespodziankę w postaci małych dinozaurów, które były ukryte w pojemnikach wypełnionych kaszą manną. Kolejne zadanie, które dzieci wykonały polegało na wrzuceniu kapsułki do kubeczka, a następnie zalaniu jej wodą. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały jakie dinozaury się z nich wyklują. To doświadczenie mogliśmy wykonać dzięki Jagódce, która przyniosła dziś magiczne kapsułki z dinozaurami dla całej grupy. Następnie Biedronki w trakcie zabawy opowiadały o swoich dinozaurach, które przyniosły dziś do przedszkola. W ostatnim etapie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – dinozaury. Na koniec dzieci zostały poczęstowane przez Leona „dinozaurowymi” babeczkami, a Mia podzieliła się cukierkami, które przyniosła dla wszystkich kolegów i koleżanek.