Motylki – Tydzień o Dinozaurach

5 marca 2024

26 luty to dzień poświęcony dinozaurom – obchodzony jest wtedy Dzień Dinozaura. Większość przedszkolaków kocha wszystko co z tymi prehistorycznymi gadami związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw i w naszym przedszkolu. Z racji tego, że można mówić dużo o dinozaurach to dzieci w grupie przez cały tydzień miały aktywności o tematyce prehistorycznych gadów.

Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się skąd brały się małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły.  Dzieci rozmawiały i dzieliły się swoją wiedzą na temat dinozaurów (a ta nie jeden raz nasze panie zaskoczyła!). Wykorzystując dostępne w salach zabawki, klasyfikowały je na wielkość, rodzaj czy pokarm, którym się żywiły. W trakcie zabaw ruchowych dzieci chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się tych stworów oraz naśladowały ich przeraźliwe odgłosy.

Przedszkolaki udały się też na najprawdziwsze wykopaliska, gdzie szukały zakopanych fragmentów skamieniałych szkieletów. Próbowały także swoich sił w zadaniach związanych z kodowaniem, eksperymentowały, a także wykonały przepiękne prace plastyczne związane z dinozaurami.

Dinozaury królowały też w trakcie zabaw swobodnych. To był wspaniale spędzony czas!