Pszczółki – Tydzień wiedzy o Kosmosie

10 marca 2024

„W układzie słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale.”

Dzieci z grupy Pszczółki poznawały tajemnice kosmosu. Dowiedziały się skąd biorą się ufoludki, gdzie mieszkają i jak wyglądają. A także kim jest astronauta, co to jest skafander, jak wyglądał pierwszy lot na Księżyc.

Przedszkolaki poznały nazwy planet Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Ziemia krąży wokół Słońca oraz jak nazywa się nasza galaktyka. Pszczółki poszerzyły swoją wiedzę z zakresu budowy poszczególnych planet oraz gwiazd. Zobaczyły bajkę edukacyjną o kosmosie, rozwiązywały „kosmiczne zagadki”, wykonały układ słoneczny, własną galaktykę w słoiku oraz mieli możliwość malowania na dużym formacie.