Motylki – Dzień Wody

25 marca 2024

Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania, dlatego Grupa Motylki  tego dnia przyszła ubrana na niebiesko.
Dzień ten miał na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Woda jest niezbędna do życia, dlatego nie mogło zabraknąć ciekawej pogadanki o sposobach oszczędzania wody. Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „Po drugiej stronie góry”, wysłuchały zagadek słownych i słuchowych. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku.  Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce.  Dzieci zadeklarowały, że będą oszczędzać wodę zarówno w domu jak i w przedszkolu. (Dodały również, że muszą “pilnować” rodziców, aby oszczędzali wodę 🙂
Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci oszczędzania wody i pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.