Sówki- Tradycje w kolorach

25 marca 2024

Dnia 20 marca grupa Sówki uczestniczyła w warsztatach „Tradycje w kolorach” organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Najpierw dzieci brały udział w zajęciach tanecznych pod okiem Państwa Marii i Krzysztofa Szupiluków. Naszym dzieciom towarzyszyli tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” Tosia i Bartek. Przedszkolaki poznały zabawy ludowe „Kaczora” i „Konika” oraz zatańczyły Krakowiaka. Pani Maria rozmawiała z dziećmi także o tradycji jaką jest topienie Marzanny, po czym tancerze- Tosia oraz Bartek wyszli w strojach krakowskich, a razem z nimi dzieci z naszej grupy- Basia i Tobiasz. Podsumowaniem zajęć tanecznych był wspólny występ.

Następnie dzieci udały się do pracowni plastycznej i pod kierunkiem Państwa Danuty i Romana Łubieńskich narysowały piękne pisanki.

Ostatnią atrakcją tego dnia były zajęcia muzyczne z Panią Tetianą Teslią. Omówiła ona z dziećmi budowę skrzypiec oraz pozwoliła dzieciom w duecie zagrać na nich. Przedszkolaki zaśpiewały „Orzeszki laskowe” przy akompaniamencie Pani Tetiany, co wprawiło ją w podziw. Przypomnijmy, iż dzieci tańczyły krakowiaka do wspomnianego utworu w naszym przedszkolu, przygotowane przez byłą tancerkę ZTL Mali Gorzowiacy Panią Magdę Cieślę.