ŻABKI – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

25 marca 2024

21 marca odbył się w naszej grupie Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, bo osoby z Zespołem Downa posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom.

Dzieci z grupy oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami.

Kolorowa skarpetka przydała się również do doskonalenia motoryki małej – „Żabki” przekazywały je sobie za pomocą klamerki.

Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU: