ŻABKI – ŚNIADANIE WIELKANOCNE

30 marca 2024

W środę 27 marca tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie dekorowały sale, siały rzeżuchę. Do pomocy włączyli się rodzice poprzez wykonanie z dziećmi pisanek oraz dostarczenie do przedszkola tradycyjnych potraw do koszyczka. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów i koleżanek podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, białą kiełbasę, chleb.

O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Nie obyło się bez walki na jajka przy składaniu życzeń. Przed śniadaniem ”Żabki” odwiedziła Pani Dyrektor w towarzystwie miłych pluszowych gości, która rozdała wszystkim dzieciom książeczki oraz słodkości.

Miłą niespodzianką była wizyta Pani Wójt Anny Mołodciak, która dla wszystkich miała

Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/11T-dlqjFUtxEkqTuOP4pqOsa66RQpTIz?usp=sharing

FOTORELACJA ZAJĘCIA WIELKANOCNE:

https://drive.google.com/drive/folders/1DndPeuvxfv8f3tO6nukfzo8v-jgoAmb3?usp=sharing