ŻABKI – ZABAWA W TEATR

9 kwietnia 2024

Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny , a w nim scenka i pacynki , pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień. W  ramach realizacji tematu o teatrze kolorowaliśmy pacynki i improwizowaliśmy scenki teatralne.

Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji. Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolaki dowiedziały się  jak powstaje sztuka teatralna, kto w nim występuję oraz jak nazywają się lalki teatralne.

Dużo radości przyniosła zabawa w teatrzyk cieni.

 

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1NWkvMkKK94uyNjMc-04HSbA8z0xSJU0b?usp=sharing