ŻABKI – DBAMY O ZIEMIĘ I DZIEŃ ZIEMI

21 kwietnia 2024

Przedostatni tydzień kwietnia  w naszej grupie poświęciliśmy  tematowi „ Dbania o Ziemię”. Zajęcia miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej – jak postępować aby chronić środowisko naturalne. Dzieci w czasie zajęć dowiedziały się jak należy dbać o przyrodę , w jaki sposób segregować odpady oraz co możemy zrobić aby  chronić naszą planetę Ziemię. Podczas zajęć dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, dowiedziały się również jak ważne jest oszczędzanie wody, prądu. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych i  muzycznych , poznały piosenki o tematyce ekologicznej.  W piątek na zakończenie tematy „Żabki” z rękawiczkami na małych raczkach posprzątały najbliższą okolice przedszkola.  

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/10_nGXhzag7vHdMCbULnFT5dia-SEkA83?usp=sharing