ŻABKI – WYCIECZKA DO FILHARMONII GORZOWSKIEJ

21 kwietnia 2024

16 kwietnia (wtorek) przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gorzowskiej Filharmonii na audycję muzyczna  z cyklu „Akademia Muzyki”.

Tematem zajęć „Na jedwabnym szlaku” była fascynująca podróż z Polski do Chin. Podążając wraz z muzykami z zespołu „Etnoteka” trasą kultur Jedwabnego Szlaku poznaliśmy różne instrumenty oraz muzykę orientalnych plemion, oglądając przy tym  barwne stroje.

Wysłuchaliśmy opowieści i ciekawostek o historii i kulturze odwiedzanych krajów. Poznaliśmy również kolejny zespół kameralny – kwintet dęty, a przy okazji dowiedzieliśmy się, co w orkiestrowym żargonie oznaczają nazwy „drewno” i „blacha”.

„Żabki” poznały instrumenty dęte – flet, obój, waltornia, klarnet oraz fagot.

PEŁNA FOTORELACJA W LINKU:

https://drive.google.com/drive/folders/1cPyQuhdU9ybx3gMmirOxnJNzE2o1-K1Z?usp=sharing