APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

28 kwietnia 2024

„Czerwień to miłość, biel serce czyste – piękne są nasze barwy ojczyste.”

25 kwietnia 2024 r.  dzieci, pracownicy oraz zaproszeni goście  uczcili ważne dla Polaków święta – Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja. Uroczysty apel rozpoczęliśmy od poznania historii każdego ze świąt, następnie każda grupa zaprezentowała pięknie przygotowaną część artystyczną.  Dzięki takim uroczystościom przedszkolaki poznają historię naszego kraju oraz to, jak ważne dla Polaków są symbole narodowe, uczą się patriotyzmu, kształtują właściwe postawy i uczucia patriotyczne.

Na naszej uroczystości gościliśmy: Panią Wójt Gminy Kłodawa Annę Mołodciak oraz Pana Grzegorza Zapytowskiego.

Apel na długo pozostanie w naszych sercach. Dzieci słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek wobec Ojczyzny oraz pokazały świadomość przynależności do kraju, w którym mieszkają.